Choď na obsah Choď na menu
 


Buď krásna aj počas tvojich dní

 

Zmeny nálady: Keď sa vyhrážate partnerovi rozvodom za to, že zakopol o prah, trpíte pravdepodobne náladovosťou. Pocity úzkosti, hnevu alebo precitlivenosti sú pred menštruáciou bežné. Skúste si zjednodušiť život: skô r než sa pustíte do hádky, narátajte do desať a zabraňujte stresovým situáciám. Choďte na prechádzku, aby ste sa toho všetkého zbavili, a veľa spite.

Nafúknutie a priberanie: Nie je nič nezvyčajné, že pred menštruáciou trochu priberiete. Je to dô sledkom zadržiavania vody v tele, ktoré spô sobujú hormonálne zmeny. Mnohé ženy majú pocit, že ich nafukuje, a v extrémnych prípadoch sa im mô žu potiť ruky alebo nohy. Pomô cť mô žu prírodné diuretiká. Vyhýbajte sa kofeínu a jedlám s vysokým obsahom soli.

Bolestivé prsníky: Ak trpíte v období menštruácie nafúknutými prsníkmi, je dosť pravdepodobné, že budú aj bolestivé. Bohužiaľ, neexistuje špeciálna liečba na boľavé prsníky, takže budete musieť čakať, kým sa samy upokoja.

Bolesti hlavy: PMS mô že spô sobiť, že bolesti hlavy a migrény budú desaťkrát horšie. Najlepším liekom sú tabletky proti bolesti a veľa odpočinku. Ale ak je bolesť skutočne neznesiteľná, navštívte gynekológa.

Maškrtnosť: Ohňostroj vašich hormónov sa mô že pohrávať s hladinou cukru v krvi a spô sobiť, že budete do seba neustále pchať niečo sladké. Konzumovanie maškŕt vás mô že na krátky čas uspokojiť, ale verte nám, nakoniec sa budete cítiť ešte horšie. Skúste jesť každé tri hodiny jedlá bohaté na škrob, napríklad šalát z cestovín, kúsok chleba alebo banán, aby ste si udržali stálu hladinu cukru.

Vyrážky a mastné vlasy: Hormóny vo vašej krvi mô žu ovplyvniť tvorbu tukov v koži a pokožke hlavy, ktoré upchávajú póry a spô sobujú vyrážky a mastné vlasy. Skúste používať špeciálnu pleťovú vodu na mastnú pleť.